
Tacy specjaliści nazywani są pozycjonerami, gdyż zajmują się tak zwanym pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Żeby osiągnąć zamierzony sukces należy przeprowadzić odpowiedni audyt, wyciągnąć z niego wnioski i zacząć wdrażanie krok po kroku założonych elementów. Przebudowa struktury strony czy treści na niej się znajdujących nosi miano optymalizacji strony w wynikach wyszukiwania. Daje to szansę na poprawę jakości świadczonych usług i umożliwia poprawę pozycji strony www w Google.
Jak pozycjonować strony poza Google?
Czy można pozycjonować strony internetowe w wyszukiwarkach internetowych poza Google? Oczywiście że tak! Trzeba jednak od razu bardzo wyraźnie i jasno zaznaczyć, że nie będzie to łatwe zadanie. Nawet jeśli uda nam się zdobyć bardzo wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania, to może zdarzyć się, iż strona nie przyniesie jakiegoś dużego ruchu. Wszystko za sprawą tego, że Google po prostu zdominowało rynek wyszukiwarek internetowych. O ile w Azji, na przykład Chinach są wyszukiwarki, jest też oddzielna wyszukiwarka na Rosję, to w innych krajach Google dominuje. Konkurencję stara się mu stworzyć Microsoft, którego Bing obiektywnie patrząc nie jest tak dobrym produktem jak wyszukiwarka internetowa firmy Google.
Fanpejdż na Facebooku
E-marketing na wszelkiego rodzaju stronach społecznościowych jest dość powszechnym zjawiskiem. Najłatwiejszym sposobem na wykorzystanie e-marketingu na social mediach jest prowadzenie fanpejdża na Facebooku. Często także firmy zajmujące się pozycjonowaniem w swojej ofercie zawierają usługę prowadzenia fanpejdża na Facebooku. Zdarza się nawet, że zamiast własnej strony internetowej niektórzy przedsiębiorcy, zwłaszcza w branży gastronomicznej, posiadają jedynie fanpejdż na Facebooku. Jest to często używane narzędzie w marketingu internetowym, które jest łatwo dostępne oraz relatywnie proste w obsłudze. Oczywiście samo posiadanie fajnpejdża nie zagwarantuje większej ilości klientów, musi być on także prowadzony w odpowiedni sposób.