re mają możliwość zagwarantowania klientowi jak najlepszych efektów w postaci po prostu większej ilości klientów. Wszystko jednakże musi być odpowiednio kalkulowane, przemyślane i dostosowane do charakteru prowadzonej w internecie działalności. Dzięki temu ma się szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania poprzez rzeczową analizę tematyki, słów kluczowych i obowiązujących dziś trendów. Tylko takie długofalowe działania dają prawdziwą wieloletnią marketingową korzyść.
Pierwsza strona wyszukiwania – co na niej jest?
Pierwsza strona wyników wyszukiwania to marzenie wielu osób, dla których pozycjonowanie stron jest obowiązkowym elementem składającym się na marketing internetowy przedsiębiorstwa. Na pierwszej stronie Google znajdują się te strony, które dbają o jakość i mogą pochwalić się najwyższą starannością świadczonych usług. Wszystko zależy od tego, jak bardzo konkurencyjna jest dana branża. Jeśli tematyka jest bardzo niszowa, to nie ma problemu z otrzymaniem wysokich miejsc wyłącznie na podstawie optymalizacji serwisu, zdobycia kilku dobrych linków, a przede wszystkim napisania odpowiednich tekstów, które będą zoptymalizowane pod frazy kluczowe.
Strategia inbound marketingu powstała w opozycji
Inbound Marketing czyli tzw. „marketing przychodzący”, to strategia marketingu, polegająca na podejmowaniu odpowiednich działań, które umożliwią odbiorcom samodzielne odnalezienie nadawcy danego przekazu reklamowego.
Strategia inbound marketingu powstała w opozycji do tradycyjnych metod, bazujących na agresywnej formie reklamy, takiej jak spoty reklamowe, bilbordy czy wyskakujące okna (z ang. (outbound marketing). Jej celem jest zbudowanie świadomości marki oraz wypracowanie długotrwałej relacji z klientami, opartej na dwustronnym modelu komunikacji i zaangażowaniu obydwu stron.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing