tym, czy potencjalny student zdecyduje się na złożenie swoich dokumentów w czasie postępowania rekrutacyjnego na taki, a nie inny uniwersytet. Dlatego promocja strony internetowej należącej do uniwersytetu skierowana jest głównie wobec przyszłych studentów. Może ona oznaczać możliwość darmowej rejestracji poprzez Internet oraz obniżenia różnych kosztów rekrutacyjnych dzięki temu, że korzysta się z uniwersyteckiej strony internetowej. Reklamowanie uniwersyteckich stron internetowych polega także na ich pozycjonowaniu.
Początki internetu i e-marketingu
Początki internetu oraz e-marketingu są ściśle ze sobą powiązane, dlatego że bez internetu e-marketing byłby niemożliwy. Promowanie stron internetowych zaczęło się wraz z rozwojem wyszukiwarek internetowych. Podczas początków internetu pozycjonowanie i e-marketing było znacznie łatwiejsze niż obecnie. To dlatego, że używane kody oraz algorytmy były prostsze w porównaniu ze sposobami używanymi przez wyszukiwarki dzisiaj. Algorytm odpowiadający za prezentowanie wyników na odpowiednich pozycjach analizuje nawet kilkaset aspektów strony i system ten ulega nieustannym modyfikacjom. Sam termin „pozycjonowanie” pojawił się w użyciu w około 2002 roku, przedtem do określenia tego typu działań mających wpływ na wyniki wyszukiwania nazywano z angielskiego „web positioning”.
Pozycjonowanie stron czy inne formy marketingu internetowego?
W niniejszym artykule postaramy się poruszyć temat sensu inwestowania w pozycjonowanie stron lub w social media. To są rzecz jasna dziedziny o największym potencjale ruchu i takie, które mają możliwość zagwarantowania klientowi jak najlepszych efektów w postaci po prostu większej ilości klientów. Wszystko jednakże musi być odpowiednio kalkulowane, przemyślane i dostosowane do charakteru prowadzonej w internecie działalności. Dzięki temu ma się szansę na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania poprzez rzeczową analizę tematyki, słów kluczowych i obowiązujących dziś trendów. Tylko takie długofalowe działania dają prawdziwą wieloletnią marketingową korzyść.